SEKCJE TEMATYCZNE

OPISY SEKCJI TEMATYCZNYCH:

Sekcja Literacka:

Koordynator: Maciej “Matrej” Janocha / Kacper Sumiński

Grupa młodych pisarzy szlifujących wspólnie swój warsztat. Spotykają się raz w miesiącu, by omówić opowiadania napisane na zadany wcześniej temat. Razem publikują w “O!Fce. Literackim Kwartalniku Fantastycznym” oraz organizują warsztaty literackie na wydarzeniach Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Stanowią większość jury w konkursie literackim “Literacki Fenix”.

Sekcja RPG:

Koordynator: Kamil Dobrogost

Grupa osób skupiona na wspólnym spędzaniu czasu przy grach fabularnych, czyli RPG. Tworzymy niezwykłe światy, nietuzinkowe postaci i niezapomniane historie. Nieważne, czy interesuje cię klasyczne fantasy, groza i horror, czy może futurystyczny cyberpunk – znajdziesz u nas coś dla siebie. Tworzymy najróżniejsze wydarzenia związane z grami fabularnymi, współpracujemy z wydawnictwami, gramy, poznajemy nowe systemy i dyskutujemy. Jeśli chcesz poznać przepastny świat gier fabularnych, dołącz do nas! Pokażemy Ci, jak postawić pierwsze kroki we wspólnym tworzeniu opowieści. Na dłuższe granie spotykamy się w czwartki, ale na dobry początek wpadnij na jakąś fenixową imprezę albo wtorkowe spotkanie – łatwiej będzie się poznać.

Sekcja Magic the Gathering:

Koordynator: Tomasz “Baran” Janoszka

Sekcja poświęcona kolekcjonerskiej grze karcianej Magic the Gathering! Organizujemy luźne partyjki, uczymy nowe osoby zasad, uczęszczamy na turnieje w okolicy oraz sami je organizujemy. Jeżeli słyszałeś coś o MTG lub po prostu chcesz przyłączyć się do grona graczy w Opolu, to dobrze trafiłeś/aś. Jesteśmy zaopatrzeni w wiele talii w wielu formatach, nie wspominając o zapleczu doświadczonych graczy zawsze chętnych do pomocy w KAŻDEJ kwestii związanej z MTG. U nas wszyscy są mile widziani. Dołącz do naszej sekcji, aby stać się częścią jednej z największych społeczności wśród gier karcianych na świecie!

Sekcja Mangowa

Koordynator: Ewelina “Guerra” Sobolewska

Skupia się na zainteresowaniu większej rzeszy ludzi oraz wspiera warunki do otwartych rozmów na temat Mangi i Anime. Prowadzi spotkania poświęcone oglądaniu anime, czytaniu mang i wspólnym dyskusjom na temat przerabianych tekstów kultury (mangi i anime).

Skip to content